Saksofonists

Arvīds Kazlausks (1982) dzimis Viļņā, kur arī apguva muzicēšanas pamatus. Vēlāk studēja J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur ieguva bakalaura un maģistra grādu, un kā Erasmus students papildināja savu saksofonspēles prasmi Berlīnes Mākslas universitātē pie profesora Johannesa Ernsta.

A. Kazlausks ir piedalījies meistarklasēs pie Claude Delangle, Daniel Gauthier, Arno Bornkamp, Vincent David, Joel Versavaud un citiem pasaulslaveniem saksofonistiem. Ir vairāku starptautisko saksofonistu konkursu laureāts. Radoša sadarbība izveidojusies ar dziedātājām Guntu Davidčuku, Baibu Berķi, Ievu Paršu, pianistiem Reini Zariņu un Agnesi Egliņu, Sinfonietta Riga stīgu kvartetu, DJ Krii, Latvijas komponistiem Rolandu Kronlaku, Andri Dzenīti, Vinetu Līci, Edgaru Raginski un citiem.

Līdz 2013. gadam A. Kazlausks bija Rīgas Saksofonu kvarteta dalībnieks. Šajā sastāvā tika pirmatskaņoti Riharda Dubras, Līgas Celmas, Nika Gothama, Valda Muktupāvela u.c. pašmāju komponistu jaundarbi.

Kā solists A. Kazlausks ir uzstājies ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Profesionālo pūtēju orķestri Rīga un orķestri Sinfonia Concertante.

Kamermūziķa un solista statusā ir muzicējis arī Polijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Norvēģijā, Bulgārijā, Lietuvā, Izraēlā, Itālijā, Īrijā un Rumānijā.

A. Kazlausks ir docents Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un saksofona pedagogs Jāz.Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Pasniedzis meistarklases gan Latvijā, gan ārzemēs (Udīnē (Itālijā), Viļņā (Lietuvā), Dublinā (Īrijā). Jeruzalemē (Izraelā). Trīs gadus ir bijis saksofona pasniedzējs Erasmus Intensīvajā Studentu Programmā Brass & Jazz (2011.-2013. Rīga, Latvija). Muzicē eksperimentālās mūzikas apvienibā "Urban Trio".
2014. gadā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko Orķestri (Normunda Šnē vadībā) pirmatskaņoja Andra Dzenīša saksofona koncertu "(E)GO".