Noslēguma koncerts Rēzeknē!

2. augustā plkst. 18:00 Rēzeknes Katedrālē notiks Festivāla Latgales ērģeļu dienas 2015 noslēguma koncerts un Veicināšanas balvas pasniegšana. Uzstāsies jaunās un talantīgās mūziķes – ērģelniece Baiba Betlere – Veicināšanas balvas 2011 laureāte, saksofoniste Santa Bukovska, ērģelniece Larisa Carjkova  - viena no Festivāla idejas autorēm un organizatorēm  un koncertorganizācijas Ave Sol koklētāju ansamblis Cantata (māksl. vad. Anda Eglīte). Koncerta programmā Jūs dzirdēsiet skaistākos latviešu komponistu opusus, rakstītus ērģelēm ar saksofonu – Uģa Prauliņa „ Fantasia rustica” un Ilzes Arnes „ Quasi una aria”. Dinamiska un tembrāli bagāta saksofona un ērģeļu saspēle uzburs spilgtas muzikālās ainas. Savukārt, sudraboti dzidrais kokles tonis un maigās ērģeļu skanas atklās vissmalkākās nianses impresionistiski mainīgajos Andra Vecumnieka un Līgas Anševskas skaņdarbos koklētaju ansamblim un ērģelēm. Koncertā būs dzirdams arī ērģeļmūzikas zelta repertuārs, kur ērģeles – instrumentu karaliene - meistarīgu mūziķu rokās krāšņi un vērienīgi pieskandinās Katedrāles velves.

Arī šogad tiks pasniegta Latgales ērģeļu dienu Veicināšanas balva jaunajām ērģelniekam – talantīgu kandidātu ir daudz, bet izvēlēts tiks tikai viens… Tradicionāli, klausītajiem būs iespēja vērot mūziķu priekšnesumus video projekcijā, kā arī pēc koncerta apskatīt ērģeles, izmēģināt savas prasmes un parunāt ar māksliniecēm.

Uz tikšanos!

      Festivāla finansiālie atbalstītāji:

VKKF, Latgales reģīona attīstības aģentūra, Valsts meži, Rēzeknes-Aglonas diecēzes baznīcas, Rēzeknes Kultūras un Tūrisma Centrs, Varakļānu, Riebiņu, Aglonas, Viļakas, Kārsavas, Rēzeknes, Nautrēnu novadu domes, Biedrība Jauniešu mūzikas studija, SIA Goldbrands, Z/s Sābri, RESTAURANT-CAFE – Gords, Rositten.

Undefined