Latgales ērģeļu dienas 2016- Noslēguma koncerts Rēzeknē

 

31. jūlijā, Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds katedrālē, 

izskanēja astotais, Latgales Ērģeļu dienu festivāla 2016 koncerts, kurš pulcēja vairāk nekā 170 klausītājus. Noslēguma koncertā klausītājiem bija iespēja baudīt ērģelnieku dueta ABI (Iveta un Jānis Pelšes), ērģelnieces Diānas Jaunzemes-Portnajas un Gunas Kises sniegumu, kā arī dzirdēt vairākas dziesmas latgaliešu valodā, ko izpildīja Vokālā studija "Skonai" un soliste, tās vadītāja Guntra Kuzmina. Ērģeļu dažādie reģistri izskanēja gan dažādos solo skaņdarbos, gan arī kopā ar cilvēku balsīm, kas baznīcas akustikā radīja ļoti īpašu un netveramu atmosfēru.  

Katru gadu, festivāla noslēguma koncertā, tiek pasniegta jauno ērģelnieku veicināšanas balva, kas tiek piešķirta kādam no mūzikas skolu un vidusskolu ērģeļklases audzēkņiem, kas gada griezumā savu spēlētprasmi apliecinājis koncertos un festivālos. Šogad veicināšanas balvu saņēma Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas šā gada absolvente- Amanda Vingre. 

 

Kopumā šā gada LĒD festivāla ietvaros, koncertu apmeklētāju ziedojumos savākti vairāk kā 850 eiro apmērā un jau tuvāko dienu laikā tie tiks novirzīti Malnavas(Kārsavas) Rožukroņa Dievmātes katoļu baznīcas ērģeļu pedāļa restaurācijas pamatdarbiem. 

 

Paldies visiem koncertu apmeklētājiem un ērģeļmūzikas draugiem, kas kopā ar mums rūpējas par Latgales dievnamos esošo erģeļu tehnisko stāvokli un labskanīgumu!  

 

 

Projektu atbalsta: VKKF, Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts meži, Rēzeknes-Aglonas diecēze, Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs, Varakļānu, Aglonas, Viļakas, Kārsavas, Rēzeknes, Daugavpils, Madonas novadu domes, Barkavas pagasta pārvalde, Barkavas arodi, Latgales druka, Latgales ziedi, Biedrība Jauniešu mūzikas studija, Annasmuižas tējas, Aina Eriņa, RESTAURANT-CAFE – Gords, Rositten, Baravika un Bišu muiža Kaunatā. 

Latvian