Kārsavas Romas katoļu baznīca - 2. augusts, plkst. 20.00 - 4. Festivāla koncerts!

Vienas no lielākajām katoļu baznīcu ērģelēm ir radušas savu vietu Kārsavā - vienā no skaistākajām Latvijas baznīcām! Instruments ir mērojis tālu ceļu no Anglijas un nu priecē Kārsavas novada ļaudis un ciemiņus. Ērģeļmūzikas koncertu prakse Kārsavā ir jau vairākus gadus. Jau trešo gadu tur notiek arī kāds no Latgales ērģeļu dienu koncertiem. Šogad tas ir festivāla īpašo viesu koncerts, kurā ērģeles skandinās Latvijā un citās zemēs pazīstamie mākslinieki ar plašu koncertdarbības pieredzi - Jānis un Iveta Pelšes. Viņi aizrauj ar savu kolorīto tēlu, izdomu mūzikas jomā un augsto profesionalitātes līmeni.
             Koncertā dzirdēsim skaistākās, latviešu un ārzemju komponistu dziesmas balsij ar ērģelēm, kā arī dažadu stilu un laikmetu mūziku ērģelēm. Iveta un Jānis Pelšes ir sagatavojuši klausītājiem īpašu pārsteigumu - Morica Ravēla BOLERO - pārlikumā 2 ērģelniekiem četrrocīgi! Mūziķu prieksnesumus varēsim vērot tūvplānā  - ar video proekcijas palīdzību!
              Kārsavas baznīcā ir izdaudzināta akustika, kuru īpaši skaisti spēj piepildīt instruments, ko sauc par BALSI. Fantastiskās balss īpašniece, Latvijas Nacionālās operas soliste Ieva Parša šoreiz muzicēs kopā ar ērģelniekiem Jāni un Ivetu. Retais zina, ka Ievas dzimtā puse ir Kārsava. Par šo iespēju dziedāt dzimtenē viņa saka:
              "Netālu no Kārsavas, Zeļčevā esmu pavadījusi gandrīz visas savas vasaras. Vienmēr licies, ka tieši ar Kārsavu sākas Latvijas "filosofiskā" daļa - daba ir iztrakojusies, nomierinājusies un piedāvā vien nomaļas purvaines un līdzenus mežus - īstākā domātāja vientuļnieka mītne... Pierobežas ogas un zivis... Ļaudis visvienkāršākie un visasākie, silti savā dāsnumā un asi skaudri savā runas tiešumā. Skaistā un daudz pieredzējuī Malnavas muiža ar gleznaino parku, vientuļais dažādiem nostāstiem apvītais Kolnasils, vecā simtgadīgā Vītolu skola ar laipām pār Rītupi, un visbeidzot - Kārsavas baznīca - vecā, kur mani senči basām kājām mērojuši ceļu uz lūgsnām, un jaunā, pie kuras celšanas sākuma piedalījies ari mans tēvs... Mani Latvijas lauki nemainīgi būs saistīti tieši ar šīm vietām un ļaudīm. Tādēļ jūtos īpaši pagodināta būt un dziedāt tieši šeit." Ieva Parša

         Īsi pirms koncerta baznīcā būs vērojama Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas Mākslas klases bērnu izstāde par ērģeļu tēmu. Visi kopā izvēlēsimies Latgales Ērģeļu dienu LOGO!
         Tiekamies skaistajā, jaunajā Kārsavas baznīcā!

Undefined