Festivāla atklāšanas koncerts 2014

20. jūnijā plkst. 20.00

Aglonas Bazilikas Baltā zāle!

RIGA ORGANUM DUO

Fantastisks ceļojums cauri gadsimtiem - izspēlēts un izjusts četrrocīgi un četrkājīgi!

Koncertā uzstāsies jaunas  un talantīgas ērģelnieces - Diāna Jaunzeme un Ilona Birģele. Mūziķes jau ir apliecinājušas sevi ,kā smalkas interpretes  ar labu stila izjūtu un dzirkstošu virtuozitāti!

Latgales ērģeļu dienu 2014  atklāšanas koncertā pārstāvēto laikmetu loks ir plašs - no baroka meistardarbiem līdz pat mūsdienu latviešu un amerikāņu komponistu opusiem. Mijoties ērģeļu solo ar ērģeļu duetiem, mūziķes atklās ērģeļu dažādas krāsas un noskaņas.

 

RIGA ORGANUM DUO

Dueta dzimšanas laiks ir 2013. gada janvāris, un vieta - Rīga, kur abas ērģelnieces dzīvo un darbojas.
Kā zināms, koncertērģeļu iespējas ir ļoti plašas, bet, ja pie ērģelēm sēž divas ērģelnieces, tad krāsu palete ir vēl krāšņāka, un ērģeļu spēks un enerģija dubultojas!
Dueta repertuārā ir pārstāvēti skaņdarbi no senās mūzikas līdz pat mūsdienām, akcentu liekot tieši uz oriģinālmūziku ērģeļu duetiem. Taču  Riga Organum Duo  ir atvērts arī dažādiem pārlikumiem šādam sastāvam. Duets vēlas iekustināt arī latviešu komponistus rakstīt ērģeļu duetiem. Un pavisam drīz būs dzirdami divi jaundarbi, kas veltīti Riga Organum Duo.
Ērģeļu dueta priekšrocība ir arī tā, ka pat salīdzinoši mazas ērģeles spēj skanēt kā liels instruments, jo to darbina četras rokas un četras kājas!

 

Uz tikšanos Latgalē!

Undefined