Ērģeļmūzikas svētki Latgalē 11. -26. maijs

Ceturtais festivāls Latgales ērģeļu dienas notiks 2013. gada 11.-26. maijā Latgales katoļu baznīcās. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. Latgales ērģeļu dienas iecerēts kā labdarības pasākums – ieeja koncertos par ziedojumiem. Šī gada festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti ērģeļu restaurācijai Višķu baznīcā. 

              Festivāla programma ir ļoti plaša un daudzveidīga: tradicionālais nakts koncerts Stirnienē, topošo ērģelnieku koncerts Krāslavā, garīgas mūzikas koncerti Viļakā un Pušā, kamermūzikas koncerts Aglonas bazilikas Baltajā zālē, noslēguma koncerts Rēzeknē.

Latgales ērģeļu dienu īpašā viešņa ir Iveta Apkalna - starptautiski atzīta māksliniece sniegs koncertu Kārsavas baznīcā.

           Šogad visos koncertos ar video projekcijas palīdzību varēs redzēt ērģelnieku spēli tuvplānā. Kā arī, turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā.

                Festivālā muzicēs: Kristīne Adamaite, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Diāna Jaunzeme, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Jacinta Bicāne,  Baiba Betlere, Laura Reksne, Laura Struķe, Daiga Maskaļūne, Līga Dzeriņa, Andrejs Ivanovs, Agnese Solozemnice, Ilze Cepurniece, Olita Pereca, Diāna Pilate, Diāna Zaharova un c.

11. maijā plkst. 20.00  - Nakts koncerts Stirnienes Sv. Laurencija Romas katoļu draudzes baznīcā

     17. maijā plkst. 20.00  - Aglonas Romas katoļu  bazilikā

     18. maijā plkst. 19.00  - Krāslavas Sv. Ludvika Romas katoļu draudzes baznīcā

     19. maijā plkst. 19.00  - Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes baznīcā 

     24. maijā plkst. 18.00 - Pušas Sv. Trīsvienības Romas katoļu draudzes baznīcā

     25. maijā plkst. 19.00 -  Kārsavas Jaunavas Marijas - Rožukroņa Karalienes Romas katoļu draudzes baznīcā 

     26. maijā plkst. 19.00 -  Rēzeknes  Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu  katedrālē

     LATGALES ĒRĢEĻU DIENU NOSLĒGUMA KONCERTS

Latvian