5. Latgales ērģeļu dienas pavisam drīz!

No 2014. gada 20. līdz 29. jūnijam Latgales katoļu baznīcās notiks piektais Latgales ērģeļu dienu festivāls. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, kā arī atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi. Latgales ērģeļu dienas iecerēts kā labdarības pasākums – ieeja koncertos par ziedojumiem. Šī gada festivālā savāktie ziedojumi tiks nodoti ērģeļu restaurācijai Prezmas baznīcā.

 

Festivālā uzstāsies ērģelnieki: Kristīne Adamaite, Diāna Jaunzeme, Ilona Birģele, Iveta Pelše, Jānis Pelše, Larisa Carjkova, Jacinta Bicāne, Guna Kise, Daugavpils Mūzikas vidusskolas un J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas audzēkņi, Varakļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, kā arī solisti - nopelniem bagātie saksofonisti Artis Sīmanis un Arvidas Kazlauskas. Festivāla noslēgumā uzstāsies Aglonas bazilikas jauktais koris „Assumpta”, diriģente Ieva Lazdāne.

Koncertos ar video projekcijas palīdzību varēs redzēt ērģelnieku spēli tuvplānā! Kā arī, turpinot tradīciju, pēc koncertiem klausītājiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka vietā!

Latvian