22. jūlijs, plkst. 20.00 - Aglonas bazilika , Baltā zāle - Latgales Ērģeļu dienu 2. koncerts

   

 Veiksmīgi ir aizritējis ērģeļdienu otrais koncerts Aglonas bazilikas Baltajā zālē. Ļoti privātā un nepiespiestā gaisotnē klausītāji varēja ne tikai dzirdēt, bet arī vērot ērģelnieka spēli pāris metru attālumā. Par īpašu šo koncertu padarīja arī tas, ka flautiste Daiga Maskaļūne demonstrēja arī savas ērģeļspēles prasmes, koncertā uzstājoties ar divu instrumentu spēli.
Mīļš paldies visiem klausītājiem, kas kuplā skaitā piepildīja Balto zāli, kā arī īpašs paldies tiem, kas un koncertu bija savu ceļu mērojuši no tālienes - Peterburgas, Rīgas, Daugavpils, Krāslavas , Ludzas, Rēzeknes  un c.
         Iespaidos dalās Larisa......
Man bija tas gods spēlēt burvīgo instrumentu. Nelielas baroka tipa ērģeles , ļoti kvalitatīvas , precīzs skanējums un intonācija. Perfekta mehanikas darbība un ergonomisks spēles galda risinājums. Fantastiska akustika , brīnišķīga gaisotne un interjers - balts marmors, svētbildes, Dievnama aura un miers ...... Tā bija īsta bauda -  muzicēt pie  kolosālām ērģelēm , skaistā akustiskā zālē. Tā ir īsta Latgales pērle! Ceru , ka ērģeļu mūzikas koncerti Aglonā  kļūs par skaistu tradīciju!

Undefined